Złuszczanie naskórka cz 2- peelingi ziołowe

Przepraszam, że tak późno piszę kolejną część posta o peelingach, ale ostatnio nie miałam na to czasu.
Dzisiaj opiszę wam peelingi ziołowe. Zapraszam do czytania :)


Peelingi ziołowe wywołują reakcję przekrwienia,  odczyn zapalny i stopniowe złuszczenie naskórka. Peelingi ziołowe są zaliczane do peelingów naturalnych średnio głębokich i bezpiecznych. Intensywność tych peelingów zależy od zawartych w nich składników.Rodzaje peelingów ziołowych:

Green- peel 

Jest to głęboka kuracja złuszczająca. Mieszanka ziołowa nie zawiera dodatków chemicznych ani syntetycznych cząsteczek trących. Wywołuje mocne przekrwienie skóry i płatowe złuszczenie wierzchnich warstw naskórka. Wzmożone przekrwienie przyczynia się do poprawy metabolizmu skóry i jej oczyszczenia, natomiast płatowe złuszczenie wierzchnich warstw naskórka pobudza tworzenie się nowych komórek, stymuluje regenerację naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Następuje widoczna odnowa skóry. Rezultat tego peelingu można porównać do peelingu chemicznego lub dermabrazji.

Podczas specjalnego masażu mieszanką ziołową green- peel następuje lekkie starcie wierzchnich warstw naskórka mikrocząsteczkami zawartymi w ziołach.
Po zabiegu wyczuwalne jest pieczenie, przypominające lekkie oparzenie słoneczne, skóra zaś ulega zaczerwienieniu. Trzeciego lub czwartego dnia widoczne jest łuszczenie się skóry. W czwartym lub piątym dniu konieczne jest przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego, w czasie którego podczas masażu zostają usunięte resztki naskórka, a skórze dostarczone substancje odżywcze. Skóra po zabieu jest czyta, świeża, odmłodzona, jej ogólny stan jest lepszy.

Po zabiegu należy odświeżać twarz lotionami i stosować odpowiednie kremy. Łuszczącej skóry nie wolno odrywać, musi ona odpaść samoistnie. Po wygojeniu skóry należy używać kremów z filtrem przez minimum 4 tygodnie.  Po kuracji złuszczającej zaleca się wspomaganie  funkcji skóry przez bogate jej odżywianie (witaminy), zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, ograniczone palenie tytoniu i stosowanie innych używek.

Wskazaniem do zabiegu green- peel jest skóra zanieczyszczona, zaskórniki, rozszerzone pory,  skóra postarzała, zwiotczała, blizny, zwiotczała skóra powłok brzusznych, ud i ramion, cellulit oraz zmiany starcze skóry rąk.

Przeciwwskazaniem są  alergie, rozszerzone naczynia krwionośne, trądzik różowaty, infekcje bakteryjne i inne choroby skórne.

Peeling azjatycki 

To głębokie złuszczanie skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Preparat ten wmasowuje się w skórę, a po upływie 3 dni od zabiegu następuje złuszczenie tkanki.
Nie zawsze wystarczy jeden zabieg, czasami trzeba go powtórzyć kilkukrotnie, w odstępach od 2 do 3 tygodni. Za drugim lub trzecim razem łuszczenie skóry jest mniejsze, natomiast powierzchnia staje się coraz ładniejsza.

Zioła wciera się gołą ręką, preparat wnika do 4 warstw naskórka. Zabieg najlepiej poprzedzić oczyszczaniem skóry (2-3 dni wcześniej). Podczas samego złuszczania należy stosować wyciąg 5- procentowy z Arabadu, w celu przyspieszenia złuszczania, a także krem zmniejszający odczucie swędzenia, odżywiający skórę oraz "przykrywający" złuszczające się płaty nowej tkanki, w wyniku czego poprawia się wygląd skóry. Do pielęgnacji należy używać jedynie preparaty polecone przez osobę wykonującą zabieg. Nie wolno moczyć skóry twarzy, gdyż woda hamuje proces złuszczania.  W okresie rekonwalescencji nie wolno uprawiać sportów oraz niewskazany jest zwiększony wysiłek, ponieważ towarzyszy im pocenie się. Nie wolno również zrywać łuszczących się płatów naskórka, gdyż grozi to wydłużeniem się czasu gojenia, a niekiedy na skórze zostają trwałe przebarwienia.

Wskazaniem do peelingu azjatyckiego jest zaleczony trądzik pospolity, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe i pooperacyjne, cellulit (nie zbyt zaawansowany), stresy, gwałtowne schudnięcie, zaburzenia krążenia.

Przeciwwskazaniem są choroby skórne, infekcje bakteryjne, trądzik różowaty, alergie, skóra bardzo cienka i wrażliwa, znamiona skóry.

Peeling cypryjski - Neoderma Biopeeling

W skład tego peelingu wchodzą czyste zioła (wodorosty, nagietek, melisa,  mięta pieprzowa, fitoplankton) odpowiednio sparowane z dodatkiem różnych ziół chińskich. Zestaw ten uzupełniają produkty liposomowe w postaci żeli i mikroemulsji z dodatkiem witamin A, C i E. Głównym składnikiem preparatów jest blue blood- surowiec krwiozastępczy działający nawilżająco i przeciwzapalnie, przyspieszający procesy metabolizmu. Peeling ten wykazuje działanie podwójne- mechaniczne i biologiczne- a efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Istotą jego jest regeneracja skóry od środka i jej złuszczenie. Włókna ziół w kontakcie ze skórą stają się aktywne i przemieszczają się w głąb skóry, poprawiając jej ukrwienie, wpływają na gruczoły łojowe, zmniejszając wydzielanie sebum. Peeling cypryjski może być stosowany raz lub dwa razy w miesiącu.

Wskazaniem jest trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, łojotok skóry, rozszerzone pory, niektóre przebarwienia skórne, delikatne zmarszczki.

Natomiast do przeciwwskazań możemy zaliczyć opryszczki, stany zapalne skóry, stany alergiczne skóry oraz zakażenia skóry.

Polski peeling ziołowy (wyprodukowany z produktów krajowych)

Zawiera wyłącznie składniki naturalne pochodzenia roślinnego bez dodatków chemicznych i syntetycznych. osoba wykonująca zabieg reguluje głębokość peelingu w zależności od potrzeb skóry, rodzaju stosowanej techniki oraz sposobu wykonania. Zabieg ten powoduje odmładzanie i ujędrniania skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. W przypadku zmarszczek uzyskuje się ich spłycenie. Preparaty do peelingu polskiego nie powodują bliznowacenia, ponieważ skutecznie złuszczają jedynie wierzchnie warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej, co doprowadza do samoregeneracji, dzięki właściwemu ukrwieniu skóry właściwej. Pierwszy peeling wykonuje się powierzchniowo  , następny zaś zalecany jest po upływie 4 tygodni. Jako uzupełnienie peelingu stosuje się maseczki (np. otrębową). Zastosowanie peelingu w przypadku trądzika pospolitego  powoduje złuszczanie naskórka, co normalizuje procesy rogowacenia przy mieszkach włosowych i uniemożliwia tworzenie się cyst łojowych, zaskórników i grudek. Przed i po zabiegu nie można używać kosmetyków z zawartością kwasów owocowych (przez 3 tygodnie)

Wskazaniem do peelingu polskiego są przebarwienia skóry, blizny, zmarszczki, rozszerzone pory skóry, rozstępy, trądzik pospolity oraz cellulit.

Do przeciwwskazań zaliczamy teleangiektazje, trądzik różowaty oraz stany alergiczne skóry.


Źródło: Kosmetyka stosowana- Joanna Dylewska- Grzelakowska 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za każdy komentarz i zapraszam do obserwowania :)
Na wszelkie pytania odpowiadam w komentarzach.
Zawsze odwiedzam wasze blogi.

Copyright © 2014 Moja Kosmetyczna Pasja , Blogger